Balszerencsés végjáték
2019-12-08 19:31:35 / 0 hozzászólás
Az utolsó pillanatban szenvedett 24-23-as vereséget a NEKA a Telekom Veszprém U21-es csapata ellen a férfi NB I/B idei utolsó fordulójában. A találkozó nagy részében a mieink irányítottak, többször is négy góllal vezettek (19-15), de a vendégek tartották a lépést és az 51. percben egyenlítettek. (21-21) A hajrában az 56. percben Temesvári Gábor góljával 23-21-re elhúztunk, de még ezután is történt fordulat. A mérkőzés végén 59.34 percnél 23-22-es hazai vezetésnél időt kért a Veszprém, és két gyors góllal megfordította a párharcot.
Pásztor és Vámos is betalált
2019-12-08 11:38:51 / 0 hozzászólás
Mindkét cserelehetőségét kihasználta Kim Rasmussen szövetségi kapitány a világbajnokságon, így az argentinok elleni 34-26-ra megnyert meccsen már Pásztor Noémi is pályára lépett. A Ferencvárosi beállós egy gólt szerzett, ahogy másik korábbi növendékünk, Vámos Petra is egyszer talált a kapuba. A magyar válogatott hétfőn a vb-címvédő franciák ellen játszik a 13. helyért.
Remek évzáró győzelem
2019-12-07 22:53:02 / 0 hozzászólás
Nagyszerű sorozatot zárt győzelemmel a NEKA női csapata az NB I/B-s bajnokságban, amelynek szombati fordulójában 21-17-re nyert a Gárdony-Pázmánd vendégeként. Ifj. Kiss Szilárd együttese jelenleg első helyen áll a tabellán, megelőzve az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Budaörsöt, így remek hangulatban mehetnek a lányok a megérdemelt téli szünetre.
Győzelem Budaörsön
2019-12-07 17:43:27 / 0 hozzászólás
Idegenben győzött 29-23-ra és továbbra is őrzi negyedik helyét a tabellán a NEKA II. fiúcsapata a serdülő I. osztályban. Lehőcz Zoltán együttese a 12. fordulóban Budaörsre látogatott, ahol különösen az első félidőben nyújtott remek játéknak köszönhetően fontos két pontot szerzett.
Őszi elsőség
2019-12-06 23:05:41 / 0 hozzászólás
Hazai pályán 31-27-es győzelmet aratott a NEKA férficsapata a Budakalász ellen az ifjúsági II. osztályú bajnokság rangadóján, ezzel a mieink a tabella élén zárták az őszi fordulókat. A fiúk a téli szünet után legközelebb februárban lépnek ismét pályára.
Drámai végjáték
2019-12-06 15:14:06 / 0 hozzászólás
A magyar válogatott végig vezetett, mégis az utolsó pillanatokban megítélt hétméteresből szerzett góllal nyert Románia 28-27-re a Japánban zajló világbajnokságon, ahol a mieink nem jutottak be a középdöntőbe. Vámos Petra ezúttal is lehetőséget kapott védekezésben, és remek helyzetkihasználással gólt is szerzett távolról az ellenfél üres kapujába. A mieink legközelebb vasárnap hajnalban 4.30-tól Argentína ellen folytatják.
Jó tanulási lehetőség
2019-12-05 16:10:27 / 0 hozzászólás
A Japánban zajló női kézilabda világbajnokságon csütörtökön szünnap van a magyar válogatott számára, a mieink eddig négy mérkőzést játszottak le. Eddig valamennyi találkozón pályára lépett Vámos Petra, míg Pásztor Noémi tartalékjátékosként vesz részt a tornán, róluk beszélt korábbi edzőjük, Ifj. Kiss Szilárd.
Utánpótláskorú vendégek a NEKA-n
2019-12-05 11:01:57 / 0 hozzászólás
Az idei évben utolsó alkalommal láttunk vendégül két fiúcsapatot az Egy nap a NEKA-n programsorozat részeként. Szerdán a Simontornyai KC és a Kiskunhalasi UKSC U14-es fiúcsapata látogatott Balatonboglárra, ahol ezúttal is minden a kézilabdáról szólt.
Fiatalság kontra rutin
2019-12-04 22:05:21 / 0 hozzászólás
A női Liga Kupában rendezett találkozón a NEKA ifjúsági csapata lépett pályára az NB I/B-ben szereplő Rinyamenti KC otthonában, és növendékeink bátran játszva, 37-35-ös győzelmet arattak a rutinosabb nagyatádi ellenféllel szemben. A női ifjúsági bajnokságban a NEKA II. az idősebb játékosokat felvonultató Győrt fogadta, amely esélyesként 42-24-re nyert.
Hibátlanul a Tatabánya ellen
2019-12-04 20:20:22 / 0 hozzászólás
A NEKA férfi ifjúsági és serdülő csapata egyaránt nyert hazai pályán a Tatabánya ellen. Az ifik 32-20-as győzelmet arattak, míg a fiatalok 25-24-es sikerrel zárták a találkozót. Mindkét együttesünkre egy mérkőzés vár idén a bajnokságban a téli szünet előtt.
Két pont Szenegál ellen
2019-12-04 17:49:16 / 0 hozzászólás
Végig vezetve magabiztosan nyert 30-20-ra a magyar válogatott Szenegál ellen a Japánban zajló női világbajnokság negyedik fordulójában. A mieinknél ezúttal szinte mindenki pályára lépett, a NEKA-n idén végzett Vámos Petra is sok lehetőséget kapott, védekezésben és támadásban is jó megoldásai voltak, sőt egy gólt is szerzett. A továbbjutás a pénteki, Románia elleni mérkőzésen dől el.
Újabb kiválasztó kör
2019-12-04 12:03:36 / 0 hozzászólás
A Nemzeti Kézilabda Akadémia által szervezett kiválasztó napok második fordulói zajlottak le december 2-án és 3-án. Az első körben jól teljesítő 43 fiú és 46 tehetséges lány kapott meghívást a következő találkozóra, ahol már a gyógytornászok által elvégzett antropometriai felmérések és kézilabda-specifikus tesztek vártak a résztvevőkre.
Wimbledoni bajnok a NEKA-n
2019-12-03 19:26:35 / 0 hozzászólás
A felnőtt magyar bajnok, junior párosban wimbledoni bajnok teniszező, Stollár Fanny a Nemzeti Kézilabda Akadémián készül a versenyekre. A páros-világranglista 91. helyén álló játékos nyár óta küzd hátfájással, ami hátráltatja a sportolásban, ezért a NEKA szakemberei a kiválóan felszerelt rehabilitációs központban Balatonbogláron kezelik a problémás területet.
Egygólos vereség
2019-12-03 10:52:33 / 0 hozzászólás
A Japánban zajló női kézilabda világbajnokság harmadik fordulójában 25-24-es vereséget szenvedett a magyar válogatott Montenegró ellen. A végig kiélezett találkozón a döntő pillanatokban sok hiba csúszott be, így végül az ellenfél örülhetett. A 19 éves Vámos Petra – korábbi növendékünk – ezúttal védekezésben kapott lehetőséget, és most is bátran oldotta meg feladatát. Folytatás szerdán 11 órától Szenegál ellen.
Döntetlen a PEAC otthonában
2019-12-01 18:34:38 / 0 hozzászólás
Félidőben vezetett, végül egy ponttal tért haza Pécsről a NEKA férfi NB I/B-s csapata. Sótonyi László együttesének volt esélye a győzelemre, de miután hiányzott a kellő koncentráltság, végül döntetlennel zárult a találkozó.
Nem bírtunk a spanyolokkal
2019-12-01 12:50:33 / 0 hozzászólás
Második mérkőzésén 29-25-re kikapott a magyar női kézilabda-válogatott Spanyolországtóla Japánban zajló világbajnokságon, így két forduló után két ponttal állunk a C-csoportban. A debrecen irányítója, Vámos Petra – a NEKA korábbi játékosa - ismét pályára léphetett, és élt is a lehetőséggel, lendületesen játszott, keményen védekezett, valamint egy gólt is szerzett. A spanyolok egy 5-0-s sorozattal kezdték a találkozót, és előnyüket végig tartani tudták, a mieink hátrányban játszottak. A hétfői szünnap után kedden reggel 7 órától Montenegró ellen folytatjuk.
Vb-debütálás gólokkal
2019-11-30 19:12:22 / 0 hozzászólás
Vámos Petra pályára lépett élete első felnőtt világversenyén, ráadásul három gólt szerzett a Kazahsztán elleni világbajnoki csoportmérkőzésen. A magyar női kézilabda-válogatott 39-15-ös győzelemmel kezdte a Japánban rendezett tornát, a NEKA korábbi játékosa a második félidőben állt be, és bátran játszva, remek teljesítményt nyújtott. A magyar csapat vasárnap 10 órától a spanyolok ellen lép pályára.
Mikulás Kupa a lurkóknak
2019-11-30 18:05:21 / 0 hozzászólás
Zenés, dalos programmal színesítve, vidám hangulatban zajlott le az első Lurkó Mikulás Kupa, amely meglepetést is tartogatott a közel 350 kisiskolás számára. A sportnapon ezúttal a NEKA Lurkó programban résztvevő tíz iskola diákjai és pedagógusai képviseltették magukat, és kicsik és nagyok egyaránt megtalálták a maguk játékát.
Felnőttünk a feladathoz
2019-11-29 20:18:40 / 0 hozzászólás
Sokáig vezetett, majd a hajrában apróságokon múlt, hogy végül 21-19-es vereséget szenvedett a NEKA II. a Balatonfüred ellen a fiú serdülő bajnokság rangadóján. Fiatal játékosaink dicséretes hozzáállással játszották végig a nagy iramú találkozót, és méltó ellenfeleik voltak a tabella élmezőnyéhez tartozó nagy riválisnak. A mezőny legeredményesebb játékosa Kathi Sándor volt 9 találattal.
Két pontot érő csapatmunka
2019-11-28 22:15:46 / 0 hozzászólás
Nagy akarással és maximálisan koncentrálva lépett pályára női csapatunk az NB I/B csütörtöki fordulójában, ahol 30-23-as sikert aratott a Győr ellen. A lányok hosszú menetelés végén szereztek fontos két pontot, és a tabella második helyén állnak.