A Nemzeti Kézilabda Akadémia hazánkban vezető szerepet kíván betölteni az utánpótlás-nevelésben, és célja az átgondolt, szinergiákra épülő képzési struktúrák alkalmazása. Ehhez szükséges a nemzeti sajátosságaink megértése, a kor modern vívmányainak integrálása, és a jövő generáció e szellemben történő felkészítése, képzése.
Az eddig elért 18 bajnoki cím, valamint a több, mint 50 korosztályos válogatott játékos jelzi az Akadémia lány és fiú szakágaiban elvégzett munka eredményét, annak tükrében, hogy legfontosabb küldetésünknek a diákjaink képzését tekintjük.
Talán a világon is egyedülálló a koncepció lényege, mely szerint a kiválasztástól, a képzésen át, a fejlődés nyomon követésével, a stratégiai és technológiai rendszerek alkalmazásáig a minőségi képzés folyamata a fő cél. Mindezekkel egy időben a versenyeztetési aktivitás és eredményesség jelentik fejlesztési koncepciónk alappilléreit.
A szülők támogató hozzáállása, kiemelkedő képességű edzőink, munkatársaink együttműködése, a fiatalok célirányos áldozatvállalása, töretlen motivációja tette lehetővé, hogy a fejlődés a vártnál gyorsabban valósult meg az elmúlt évek során.
A három játékfelületet biztosító csarnok, és a Balaton-parti lakófalu nem csak a hazai edző- és játékos képzés központjává emelheti Balatonboglárt, hanem a kézilabdázás egyik európai centrumává is.
Célok:
- az egyesületektől független versenyhelyzetben lévő korosztályos képzés kialakítása
- a junioroknál az Akadémia és az egyesületek közötti konszenzusos együttműködéssel a kiemelkedő tehetségek képzése
- a nemzeti utánpótlásválogatottak vendégül látásával és a helyszínen megvalósuló oktatásával elsőként az országban az Akadémián megteremteni az azonos elvű szakmai képzést
- játékvezetői továbbképzések, valamint országos és regionális edzőképzések szervezése és lebonyolítása
- a fellendülő sportturizmust kihasználva a nemzetközi kapcsolatrendszerben való jelenlét folyamatos biztosítása
- olyan feltételrendszer kialakítása, amely megfelel a nemzeti válogatottak itt tartózkodásának és edzőtáboroztatásának
A kézilabda, a sporttevékenységen túlmutatva, a nemzeti összetartozás eszméit hirdeti és lehetőséget biztosít a határon belül és kívül élő magyar gyermekek, családok számára a legmagasabb szakmai képzésben való részvételre. Ennek megfelelően kiemelt feladata az iskolai felkészüléshez szükséges szakmai és technikai feltételek biztosítása, beleértve a tehetséges tanulókkal, vagy a segítségre szorulókkal történő foglalkozást. Kiemelten fontos az általános műveltség szélesítése, a szabadidő hasznos eltöltésére való ösztönzés, valamint a kézilabda utánpótlásának kiművelése.
Neveljük közösen a jövő sportolóit, építsünk szívből jövőt!