A rutin döntött
2019-10-19 23:09:34 / 0 hozzászólás
Fordulatos és izgalmas rangadót játszott a Budaörs és a NEKA a női NBI/B-s bajnokságban, ahol 29-27-es hazai siker született. A mieink az első félidőben állva hagyták ellenfelüket, és Takó Viktória vezérletével a 27. percben már hat góllal vezettek. (12-18) Ezt követően azonban felzárkózott a rutinosabb játékosokból álló budaörsi együttes, és a 40. percben kiegyenlített. A szoros végjátékban két perccel a mérkőzés vége előtt is döntetlen volt az állás (27-27), ám az utolsó két hazai gól eldöntötte a meccset.
Nyertek a fiatalok
2019-10-19 20:58:07 / 0 hozzászólás
A fiú serdülő bajnokságban a NEKA II. csapata 28-22-es győzelmet aratott a Vác vendégeként. Lehőcz Zoltán együttese az első félidőben még nem tudott lendületet venni, de a fordulás után növelte előnyét és két ponttal tértek haza.
Idegenbeli sikerek
2019-10-18 21:04:32 / 0 hozzászólás
A NEKA fiú serdülőcsapata 37-16-os magabiztos győzelmet aratott a Telekom Veszprém otthonában, ezzel továbbra is hibátlan teljesítménnyel vezeti a tabellát. A mezőny legjobbja a tíz gólt szerző Szabó Ádám volt. Az ifjúsági II. osztályban is a mieink nyertek, Lehőcz Zoltánék 32-25-ös sikerrel zártak Százhalombattán.
NEKA szakmai nap: sérülések utáni visszatérés
2019-10-18 12:18:38 / 0 hozzászólás
A Nemzeti Kézilabda Akadémia november 11-én rendezi meg első nyílt szakmai napját Balatonbogláron, ahol a programban bemutató edzések és előadások szerepelnek. A sportolók sérülés utáni visszatérése a kézilabdázás edzésfolyamataiba címmel a NEKA gyógytornásza, edzője és erőnléti edzője révén három szakember szemszögéből ismerhetik meg a résztvevők a napjainkban egyre nagyobb jelentőséggel bíró folyamatot.
Négy pont Szombathelyről
2019-10-16 22:43:42 / 0 hozzászólás
A NEKA női ifjúsági és serdülőcsapata is magabiztos győzelmet aratott a Szombathelyi KKA otthonában. Ifi lányaink a szünetben egyetlen góllal vezettek, de a második félidőben feljavult teljesítménynek köszönhetően végül 38-28-as sikert arattak. Siti Bea serdülő játékosai ugyancsak égig irányították a találkozót, a 28-14-es győzelemmel megerősítették vezető helyüket a tabellán.
Vámos Petra a felnőttek között
2019-10-16 22:19:25 / 0 hozzászólás
A Debrecen játékosa – korábbi növendékünk – Vámos Petra is meghívást kapott a női kézilabda-válogatott összetartására. Kim Rasmussen szövetségi kapitány vezetésével október 21-22-én Telkiben találkoznak a 24 fős keret tagjai, akik a novemberi világbajnoki felkészülés előtt utolsó alkalommal készülhetnek együtt.
Lehengerlő győzelem
2019-10-16 21:21:15 / 0 hozzászólás
Férfi ifjúsági csapatunk már az első percekben többgólos előnyt szerzett Telekom Veszprém elleni rangadón, majd ezt tovább növelte és végül 34-26-ra nyert. Sótonyi László együttese a hétgólos Papp Tamás vezérletével megszerezte a két pontot, ezzel feljött a tabella második helyére.
Balszerencsés végjáték
2019-10-15 22:52:41 / 0 hozzászólás
A mérkőzés hajrájában háromgólos hátrányt dolgozott le a NEKA II. női ifjúsági csapata, az utolsó másodpercekben kapott góllal mégis 28-27-es vereséget szenvedett a Nemesvámos vendégeként.
A fiataloké az érdem
2019-10-15 21:11:02 / 0 hozzászólás
A férfi Magyar Kupa 2. fordulójában a NEKA fiatal játékosai léptek pályára a Kecskemét ellen, és motiváltan, nagy elszántsággal játszva 24-21-re nyertek, ezzel kiharcolták a továbbjutást. A hazai szurkolótábor remek hangulatot teremtett a csarnokban, ami lendületet adott kézilabdázóinknak.
Gyömrői felmérések
2019-10-15 20:15:53 / 0 hozzászólás
Az évek óta kiválóan működő partneri kapcsolat keretében Balatonbogláron jártak a Gyömrői Kézilabda Akadémia fiatal játékosai, akik a NEKA szakembereinek segítségével sportdiagnosztikai felméréseken vettek részt.
Angolul felsőfokon
2019-10-15 17:25:09 / 0 hozzászólás
A NEKA növendékei számára sokszor nem könnyű összeegyeztetni a sportolást és a tanulmányi feladatokat. A program sűrű, hiszen edzések és mérkőzések követik egymást nap mint nap, ennek ellenére többen teljesítenek jól az iskolában vagy a tanulmányi versenyeken, így például Vajer Blanka is, aki sikeres felsőfokú angol nyelvvizsgát tett a múlt héten.
Magabiztos siker
2019-10-13 16:53:37 / 0 hozzászólás
A NEKA női NBI/B-s csapata 30-22-re nyert hazai pályán a Dorog ellen a bajnokság vasárnapi fordulójában. Ifj. Kiss Szilárd együttese az első félidőben már hétgólos előnyt szerzett, így a győzelem már nem forgott veszélyben. A mieink a tabella harmadik helyén állnak négy fordulót követően.
Küzdeni tudásból jeles
2019-10-12 22:18:54 / 0 hozzászólás
Hatalmasat küzdött és a félidei négygólos hátrányát ledolgozva, végül 29-28-as győzelmet aratott férficsapatunk a Pécsi VSE elleni NBI/B-s bajnoki mérkőzésen. Az ifjúsági másodosztályban is NEKA siker született, Lehőcz Zoltán együttese 34-31-re nyert a pécsiek ellen. Az ifi meccsen Kecskés Levente (6 gól), míg a felnőttek között testvére, Kecskés Dániel (7 gól) volt a mieink legeredményesebb játékosa.
Győztes rangadók a Győr ellen
2019-10-10 19:50:16 / 0 hozzászólás
Nagyszerű teljesítményt nyújtott női ifjúsági és serdülőcsapatunk is a Győr ellen, így mindkét bajnokságban a NEKA állt az élre. Az ifi lányok hazai pályán 32-24-re nyertek a nagy rivális ellen, míg a serdülőink a nyolc gólt szerző Vártok Tamara vezérletével 29-24-es győzelmet arattak.
Dupla siker a PLER ellen
2019-10-09 20:08:51 / 0 hozzászólás
A NEKA férfi ifjúsági és serdülőcsapata egyaránt begyűjtötte a két pontot a vendég PLER ellen. Az ifik között a vállsérülése miatt hat hónap után visszatérő Kovács Dominik három gólt szerzett. Kopornyik Zsolt serdülőegyüttese 25-22-re győzött, ezzel hibátlan teljesítménnyel továbbra is vezeti a tabellát.
Szakmai nap a NEKA-n
2019-10-09 19:05:41 / 0 hozzászólás
Érdekes és újszerű programok várják a résztvevőket Balatonbogláron, az első alkalommal megrendezésre kerülő NEKA szakmai napon, 2019. november 11-én. Az esemény apropóját – amelyre már meghirdetésekor többen jelentkeztek - az elmúlt évek bajnoki sikerei, az NBI-ben és a korosztályos válogatottakban szereplő játékosok számának dinamikus növekedése, vagyis a NEKA-n folyó minőségi utánpótlásképzés szolgáltatja.
Női rangadókra készülve
2019-10-08 22:51:21 / 0 hozzászólás
Csütörtökön NEKA-Győri Audi ETO KC rangadót rendeznek a női ifjúsági és serdülő-bajnokságban Balatonbogláron. Az eddigi évekhez hasonlóan, ezúttal is színvonalas és izgalmas összecsapások várhatók.
Továbbjutás és gólparádé
2019-10-08 22:29:37 / 0 hozzászólás
Tökéletes napot zártak hazai pályán női csapataink, hiszen a Magyar Kupa második fordulójában aratott 30-28-as siker NEKA-továbbjutást ért, míg az ifjúsági I. osztályban magabiztos, 43-19-es győzelmet arattak a lányok.
Újabb két pont
2019-10-08 20:33:36 / 0 hozzászólás
Hazai pályán gyűjtötte be a két pontot a NEKA II. a fiú serdülőbajnokságban, ahol 29-22-re nyertünk a Komló ellen. Lehőcz Zoltán együttese a 8 gólt szerző Angebrandt Ákos vezérletével szünetben már négy góllal vezetett, de a hajrára felzárkózó ellenfél ellen még az utolsó lendületre is szükség volt.