Győztes ifi rangadó
Az éllovas Nemesvámos otthonában nyert rangadót a NEKA férficsapata az ifjúsági II. osztályú bajnokságban. Kopornyik Zsolt együttese az első félidőben háromgólos hátrányba került, de gyorsan fordított, és növelte előnyét, végül 33-24-re győzött. A mieink ezzel átvették a vezetést a tabellán, a sikert beárnyékolja Szabó Ádám komoly fejsérülése.

Férfi ifjúsági II. osztály-Nyugat – 10. forduló

Bajnok DSE Nemesvámos – Nemzeti Kézilabda Akadémia II. 24–33 (12–14)

Nemesvámos, Nemesvámosi Tornacsarnok, 42 néző

Vezette: Kovács Tibor, Mándli Balázs

Bajnok DSE Nemesvámos: Fazekas Á., Illés B. (kapusok) – Fenyvesi M. 7, Gyene D. 5, Kara D. 3 (3), Pápai P. 2, Sátor Zs. 2, Szalay Z. 2, Marosi Z. 1, Varga Z. 1, Zsáki Á. 1, Horváth P., Zsáki O. Vezetőedző: Török Lajos

Nemzeti Kézilabda Akadémia II.: Dávid M., Kovács A. (kapusok) – Jajic D. 6, Kecskés L. 6 (2), Tárnoki M. 5, Pergel A. 4, Szabó Á. 4, Buri A. 3, Csengeri H. 3, Janowszky B. 2, Csiki B., Horváth D., Kranjec B., Molnár R., Papp D., Schmidka D. Vezetőedző: Kopornyik Zsolt

Az eredmény alakulása:

7.p.: 3–1; 12.p.: 6–4; 16.p.: 7–7; 21.p.: 11–8; 28.p.: 11–14; 35.p.: 13–18; 42.p.: 16–23; 49.p.: 19–27; 52.p.: 20–29; 55.p.: 21–31

Hétméteresek: 3/3 illetve 2/2

Kiállítások: 2 perc illetve 4 perc

Kopornyik Zsolt: "Mozgalmas napon vagyunk túl... Amikor Veszprém megyében szerepelünk, rendszeresen történik valami: ezúttal defekt, komoly, taktikus játék hatalmas akarattal, bravúrgyőzelem, s egy rémisztő sérülés. A győzelmet mielőbbi felépülést kívánva Szabó Ádámnak ajánljuk!"

Horváth Dávid:Egy kicsit fáradtan kezdtük a meccset, voltak technikai hibák is. Vezetett is az ellenfél pár góllal, de a jó védekezésnek köszönhetően a félidőben már vezettünk, és ezt tudtuk növelni is a meccs végéig. Egy nagyon jó meccset tudtunk játszani a Nemesvámossal, mindenki pályára léphetett a mai napon és tudott hozzátenni a mérkőzéshez! Készülünk a következő bajnoki meccsünkre! Gratulálok a csapatnak, és mindannyiunk nevében jobbulást kívánok Ádámnak!”

2019 NOV 28 21:30:40/